Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
AVESİS Yayın Kayıtlarının Ortak Yazarlara İletilmesine Yönelik Düzenleme

AVES’teki kişisel alanlarınıza eklediğiniz yayın kayıtlarını üniversitemiz mensubu olan ve yayında adı geçen araştırmacılara ileterek, ortak yazarların ilgili kayıtları kişisel alanlarına kolaylıkla eklemelerini sağlayabilirsiniz.

Bu amaçla yeni oluşturduğunuz kayıtlarda “Yayın kaydınızın diğer eklediğiniz yazarlar ile paylaşılmasını istiyor musunuz?” sorusuna Evet cevabı verdikten sonra “Kaydet ve Sonlandır” butonunu tıklamanız yeterlidir. 

Ayrıca daha önceden oluşturduğunuz yayın kayıtlarını da benzer şekilde ortak yazarlara iletmeniz mümkündür. Bu amaçla kayıtlı yayınlar tablosundaki ilgili yayının detaylarına “Düzenle” sembolünü tıklayarak erişmeniz ve İstatistiksel Bilgiler menüsünde yer verilen “Yayın kaydınızın diğer eklediğiniz yazarlar ile paylaşılmasını istiyor musunuz?” sorusuna Evet cevabını seçtikten sonra “Kaydet ve Sonlandır” butonunu tıklamanız yeterlidir.

Araştırmacılar tarafından bugüne kadar girilen kayıtlar ise kolaylık olması bakımından tüm araştırmacıların yayın menüsü altında yer alan “Ortak Yazarlar Tarafından Oluşturulan Taslak Kayıtlar” tablosuna topluca iletilmiştir. İlgili kayıtları inceleyerek adınızın yer aldığı bu yayınları kişisel verilerinize ekleyebilir ya da taslak tablosundan silebilirsiniz. 

 

Geri Okunma Sayısı: 4354
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2020
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi BAP Koordinasyon Birimi